11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju

W czwartek 18 grudnia br. na przemyskim Rynku odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju. W uroczystym przekazaniu światełka udział wzięli Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Marek Rząsa Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu oraz Radni. Ksiądz Biskup Adam Szal podczas uroczystości poświęcił opłatki, którymi na zakończenie uroczystości staropolskim obyczajem podzielili się wszyscy uczestnicy tego wydarzenia. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla otrzymał Złotą Honorową Odznakę Przyjaciół Harcerstwa. Przyznał ją Naczelnik Związku Harcerstwa Polskiego: "Dziękując za troskę o sprawywychowania dzieci i młodzieży orz za pomoc okazaną Związkowi Harcerstwa Polskiego w jego pracy wychowawczej".
Betlejemskie Światło Pokoju jest coroczną akcją organizowaną przez harcerzy przed Świętami Bożego Narodzenia. Akcja ta zapoczątkowana została przez austriackie media w 1986 roku, do Polski trafiła ona w 1991 roku, a jej koordynatorem jest Związek Harcerstwa Polskiego. Ten Ogień symbolizujący: ciepło, pokój i nadzieję przekazywany jest ludziom na całym Świecie. Z rąk harcerzy Światełko Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem przekazywane jest w każdy zakątek naszego kraju. To właśnie to Światełko – symbol Bożego Miłosierdzia - zapłonie na naszych stołach i swym ciepłem oraz magią otoczy nas w Wigilijną Noc.
Organizatorami uroczystości byli: Prezydent Miasta Przemyśla oraz Komendant Hufca Ziemi Przemyskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGPrzekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju (201,98KB)

JPGPrzekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju (141,47KB)

JPGPrzekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju (194,37KB)

JPGPrzekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju (164,88KB)

JPGPrzekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju (199,14KB)

JPGPrzekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju (208,95KB)

JPGPrzekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju (207,16KB)

JPGPrzekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju (189,86KB)

JPGPrzekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju (165,87KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 18-12-2008 12:51
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-05-2009 12:50