8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Betlejemskie Światełko Pokoju

Dzielenie się Betlejemskim Światełkiem Pokoju stało się tradycją w naszym mieście. Wzorem lat ubiegłych na przemyskim Rynku w dniu 18 grudnia br. o godz. 12.00 w uroczysty sposób zostanie ono przekazane mieszkańcom Przemyśla.
Betlejemskie Światło Pokoju jest coroczną akcją organizowaną przez harcerzy przed Świętami Bożego Narodzenia. Ogień zapalony w grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei - tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole. Akcja ta zapoczątkowana została przez austriackie media w 1986 roku, do Polski trafiła ona w 1991 roku, a jej koordynatorem jest Związek Harcerstwa Polskiego.
Organizatorzy: Prezydent Miasta Przemyśla oraz Komenda Hufca Ziemi Przemyskiej ZHP serdecznie zapraszają do udziału w tym wydarzeniu.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGBetlejemskie Światełko Pokoju

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl