5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Młodzież ze Strzelczysk z wizytą u Prezydenta Miasta

5 grudnia br. gośćmi Dariusza Iwaneczko Zastępcy Prezydenta Miasta  Przemyśla była grupa młodzieży polskiej z  miejscowości Strzelczyska  na Ukrainie. Towarzyszyli im: Marian Mazur Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej w Strzelczyskach oraz Jadwiga Duda ze Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" Oddział Rzeszów Koło Przemyśl.

Położona w powiecie Mościska wieś Strzelczyska jest zamieszkała w całości przez Polaków, kultywujących narodowe tradycje. Działająca tam Szkoła Podstawowa z polskim językiem nauczania, wybudowana została w 2003 roku staraniem m.in. Stowarzyszenia "Wspólnota Polska " oraz Senatu RP. Goszcząca w Przemyślu młodzież to w większości studenci, także polskich uczelni. Uzdolniona muzycznie młodzież bierze często udział w różnego rodzaju festiwalach. Próbkę swoich możliwości zaprezentowała także na spotkaniu z Prezydentem Dariuszem Iwaneczko, wykonując kilka polskich i ukraińskich utworów.

JPGSpotkanie z młodzieżą ze Strzelczysk

JPGSpotkanie z młodzieżą ze Strzelczysk

JPGSpotkanie z młodzieżą ze Strzelczysk

JPGSpotkanie z młodzieżą ze Strzelczysk

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl