13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie Prezydenta Przemyśla ze służbami mundurowymi

W dniu 3 grudnia br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się z przedstawicielami służb mundurowych, straży oraz innych jednostek. Podczas spotkania rozmawiano przede wszystkim na temat bezpieczeństwa w kontekście ostatnich wydarzeń na przejściu granicznym w Medyce.
Dyrektor Izby Celnej Piotr Daniel omówił kwestie prawne związane ze zmianami w przepisach wprowadzających ograniczenia w wwozie wyrobów tytoniowych. Zakres działań Straży Granicznej omówił Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Płk. Dominik Tracz. Poinformował również, iż działania na granicy prowadzone są w ścisłej współpracy z funkcjonariuszami Policji. Przedstawiciel Komendy Miejskiej przedstawił zakres użytych dotychczas sił policyjnych w działania na przejściu granicznym. Zapewnił również, iż we współpracy ze Strażą Miejską i Strażą Ochrony Kolei dołożą wszelkich starań, aby zapobiec ewentualnemu wzrostowi przestępczości na terenie miasta. Z przedstawionych informacji wynikało, iż mieszkańcy samego Przemyśla i okolic stanowią znikomy procent osób trudniących się zarobkowaniem. W dużej mierze są to mieszkańcy z terenu byłego województwa Przemyskiego i terenu całej Polski.
W spotkaniu udział wzięli również Marek Kudła Wicestarosta Powiatu Przemyskiego oraz Marek Wasieczko Wójt Gminy Medyka. Wójt poinformował również o zamierzeniach inwestycyjnych związanych z usprawnieniem komunikacji drogowej z przejściem w Medyce.
Robert Choma Prezydent Przemyśla poprosił zgromadzonych o bieżącą i pełną wymianę informacji. Prosił również o aktywne włączenie się w działania, których celem jest wypracowanie rozwiązań pozwalających na aktywizację zawodową osób trudniących się przygranicznym handlem. Poinformował również o podjętych przez samorząd Przemyśla działaniach oraz o spotkaniu z osobami protestującymi na przejściu granicznym.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGSpotkanie Prezydenta Przemyśla ze służbami mundurowymi

JPGSpotkanie Prezydenta Przemyśla ze służbami mundurowymi

JPGSpotkanie Prezydenta Przemyśla ze służbami mundurowymi

Opublikował:  | Data publikacji: 03-12-2008 14:47
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-10-2010 10:20