13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie Prezydenta Przemyśla ze służbami mundurowymi

W dniu 3 grudnia br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się z przedstawicielami służb mundurowych, straży oraz innych jednostek. Podczas spotkania rozmawiano przede wszystkim na temat bezpieczeństwa w kontekście ostatnich wydarzeń na przejściu granicznym w Medyce.
Dyrektor Izby Celnej Piotr Daniel omówił kwestie prawne związane ze zmianami w przepisach wprowadzających ograniczenia w wwozie wyrobów tytoniowych. Zakres działań Straży Granicznej omówił Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Płk. Dominik Tracz. Poinformował również, iż działania na granicy prowadzone są w ścisłej współpracy z funkcjonariuszami Policji. Przedstawiciel Komendy Miejskiej przedstawił zakres użytych dotychczas sił policyjnych w działania na przejściu granicznym. Zapewnił również, iż we współpracy ze Strażą Miejską i Strażą Ochrony Kolei dołożą wszelkich starań, aby zapobiec ewentualnemu wzrostowi przestępczości na terenie miasta. Z przedstawionych informacji wynikało, iż mieszkańcy samego Przemyśla i okolic stanowią znikomy procent osób trudniących się zarobkowaniem. W dużej mierze są to mieszkańcy z terenu byłego województwa Przemyskiego i terenu całej Polski.
W spotkaniu udział wzięli również Marek Kudła Wicestarosta Powiatu Przemyskiego oraz Marek Wasieczko Wójt Gminy Medyka. Wójt poinformował również o zamierzeniach inwestycyjnych związanych z usprawnieniem komunikacji drogowej z przejściem w Medyce.
Robert Choma Prezydent Przemyśla poprosił zgromadzonych o bieżącą i pełną wymianę informacji. Prosił również o aktywne włączenie się w działania, których celem jest wypracowanie rozwiązań pozwalających na aktywizację zawodową osób trudniących się przygranicznym handlem. Poinformował również o podjętych przez samorząd Przemyśla działaniach oraz o spotkaniu z osobami protestującymi na przejściu granicznym.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGSpotkanie Prezydenta Przemyśla ze służbami mundurowymi (335,70KB)

JPGSpotkanie Prezydenta Przemyśla ze służbami mundurowymi (182,30KB)

JPGSpotkanie Prezydenta Przemyśla ze służbami mundurowymi (257,41KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 03-12-2008 14:47
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-10-2010 10:20