-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Muzeum Lalek w Pilźnie

Sz .P. Dyrektor Szkoły                                            

 
         Muzeum Lalek w Pilźnie w odpowiedzi na liczne zapytania  w sprawie zajęć programowych z wiedzy o teatrze informuje , że od kilku lat organizuje i prowadzi  zajęcia dramowe .  Uczestnicy uczą się  rozpoznawać rodzaje lalek jakimi animowane są spektakle / marionetki , kaukiełki ,pacynki , lalki do teatru cieni. 
                                                                                              
Mają możliwość  własnoręcznego ich wykonania oraz odegrania krótkich scen w/g scenariusza. W czasie zajęć z lalkami uczą się wyrażać emocje  gestem, kolorem, głosem i mimiką.
 
Uzupełnieniem jest zwiedzanie wystaw z wyeksponowanymi starymi lalkami teatralnymi i teatrzykami z  różnych krajów świata /Niemcy, Francja, Indonezja, Dania, Japonia/. 
Zajęcia prowadzą doświadczeni pedagodzy, pracownicy muzeum.
 
        W czasie trudnych warunków atmosferycznych /kiedy z żalem nie możecie do nas przyjechać/  można skorzystać z opracowanych w muzeum zestawów lalek  teatralnych do montażu własnoręcznego w/g instrukcji.  Dużym  zainteresowaniem cieszą się postacie do Jasełek oraz Legend  Polskich.
 
 
       Muzeum Lalek dysponuje również opracowanym w formie książki teatrzykiem w języku polskim i angielskim z lalkami do wycinania i płytą z nagraniem dziecięcego teatrzyku /płyta  CD gratis/.
 
Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony ; www.muzeumlalek.pl

Kontakt pod nr. tel 14/6721321 lub mail

Opublikował:  | Data publikacji: 02-12-2008 12:41
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 02-12-2008 12:41