3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nagroda publiczności dla Przemyśla w internetowym plebiscycie „Bramy Kraju”

Miasto Przemyśl otrzymało nagrodę publiczności dziennika Metro w plebiscycie internetowym konkursu pod patronatem prezesa Art Marketing Syndicate S.A. na najlepszą zrealizowaną inwestycję związaną z wyposażeniem przestrzeni publicznej w meble miejskie. W czwartek 20 listopada br. podczas uroczystej gali ogłoszeni zostali wszyscy zwycięzcy tego plebiscytu. Podczas uroczystości organizatorzy wręczyli gratulacje dla Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla z okazji zakwalifikowania się do finału konkursu.
Za najlepszy przez kapitułę konkursową uznany został projekt zagospodarowania bulwaru nadmorskiego i przylegającego do niego placu zabaw na gdyńskiej plaży Śródmieście. Drugie miejsce przyznano Warszawie za projekty mebli miejskich z Krakowskiego Przedmieścia, które ozdobiły zabytkowy trakt po jego rewitalizacji. Trzecią nagrodę zdobył Rzeszów za realizację projektu trasy turystycznej wraz z Rynkiem Staromiejskim.
Jurorzy przyznali dodatkowo aż trzy wyróżnienia. Pierwsze przypadło ponownie Gdyni, tym razem za umeblowanie ulicy Świętojańskiej z Placem Kaszubskim. Uznanie zyskały także: Kraków za umeblowanie Placu książąt Czartoryskich i Placu Wszystkich Świętych oraz Szczecin - za artystyczny i ekologiczny projekt „15 ławeczek na 15-lecie”.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGNagroda publiczności dla Przemyśla w internetowym plebiscycie „Bramy Kraju” (148,41KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 25-11-2008 11:18
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-10-2010 10:24