12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Z wizytą w Gersheim

 

W dniach od 8.11 – 16.11 - dwudziestu uczniów Gimnazjum nr 3 w Przemyślu wraz z nauczycielami języka niemieckiego – p.Hanną Kopciewicz i p. Marią Rabską uczestniczyło w warsztatach ekologicznych w „zielonej szkole” Spohnshaus w Gersheim w Niemczech.
Program pobytu uczniów był bogaty i urozmaicony. Oprócz zajęć warsztatowych uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Schengen, Luksemburga , Strasburga i najciekawszych miejsc kraju Saary, m. in. stolicy kraju Saarbrücken, Blieskastel, huty Völklinger wpisanej na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO oraz Europejskiego Parku Kulturowego na granicy niemiecko - francuskiej. 
W Blieskastel w jednej z niemieckich szkół uczniowie uczestniczyli w lekcjach j. niemieckiego, biologii, fizyki, matematyki, religii, techniki i chemii co było dla wszystkich ciekawym doświadczeniem.
Z okazji Święta Niepodległości uczniowie Gimnazjum nr 3 wraz z nauczycielami zorganizowali wieczór polsko - niemiecki, na którym gościł m. in. pan Dyrektor Hans Bollinger z żoną, pracownicy "zielonej szkoły" oraz młodzież niemiecka wraz z opiekunami.
Program wszystkim obecnym bardzo się podobał i dostarczył sporo wzruszeń i radości.
Droga do Gersheim i z powrotem była bardzo długa, ale urozmaicona zwiedzaniem Pragi nocą, Norymbergii i Bambergu.
To był wspaniały, pełen niezapomnianych wrażeń i ciekawych doświadczeń tydzień.
 
Zdjęcia z wyjazdu do Gersheim można oglądać również na stronie http://picasaweb.google.pl/gim3przemysl
Opublikował:  | Data publikacji: 24-11-2008 14:12
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 27-11-2008 07:33