7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Akademia w SP 6 z okazji Święta Niepodległości.

11 listopad to niezwykła data w dziejach państwa i narodu polskiego. W dniu tym, 90 lat temu, Polska po 123 latach niewoli i obcego panowania, odzyskała wolność. Od 1999 roku nieprzerwanie dzień ten obchodzony jest jako wielkie święto narodowe. Z tej okazji odbywa się wiele uroczystości – koncerty, pochody, składanie kwiatów na grobach żołnierzy, a w kościołach odprawiane są uroczyste msze święte w intencji Ojczyzny.

Również w Szkole Podstawowej nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Przemyślu rocznica tego wielkiego wydarzenia była obchodzona w bardzo podniosłym nastroju. Uczniowie przygotowali okolicznościową akademię. Przypominano wydarzenia sprzed 90 lat, mówiono o wybitnych polskich, zasłużonych na rzecz niepodległości oraz o bezimiennych żołnierzach, przelewających krew w walce o wolność, o oswobodzenie kraju. Dzieci recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały wojenno – ułańskie pieśni.

Delegacja uczniów wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w miejskich obchodach tego ważnego wydarzenia. Cała społeczność szkolna przeżyła krótką lekcję historii, poświęconą zagadnieniu odzyskania niepodległości przez Polskę i genezie święta państwowego.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl