9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu

"Dzisiaj wielka jest rocznica -
Jedenasty Listopada !
Tym co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa".

 Tymi słowami w dniu 07.11.2008 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu rozpoczęły się uroczystości z okazji 90 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cała brać uczniowska , nauczyciele i licznie przybyli rodzice uczestniczyli w prawdziwej "lekcji patriotyzmu", przygotowanej przez uczniów klasy 3 c pod kierunkiem pani mgr Moniki Szewczyk, a w dniu 12 listopada przez uczniów klas VI b i VId pod kierunkiem pani mgr Urszuli Jurczyszyn-Baran.

Akademie miały niezwykle uroczysty charakter. W bardzo obrazowy sposób ukazano historię naszej Ojczyzny, po to aby nawet najmłodsze dzieci zrozumiały podniosłość tego święta. Aktorzy zafundowali wszystkim zebranym potężną dawkę wzruszeń. Recytowali wiersze i śpiewali często zapomniane pieśni patriotyczne, takie jak : „Rota", „Jak długo w sercach naszych", „Pierwsza kadrowa", „ Przybyli ułani pod okienko", „O mój rozmarynie", „Wojenko, wojenko".

W opinii zebranych wydarzenie to było niepowtarzalne i wyjątkowe. Występujące dzieci wcielały się kolejno w role: Rosji, Prus i Austrii , Polski, husarza , kosyniera , ułanów i legionistów, o czym świadczyły ich ciekawe stroje. Ponadto uczniowie trzymali w rękach daty ważniejszych wydarzeń z dziejów Polski, własnoręcznie wykonane flagi biało - czerwone, godła Polski i kwiaty.

Występ został bardzo życzliwie przyjęty przez wszystkich zgromadzonych. Gorącymi brawami nagrodzono wykonawców za to, że potrafili poruszyć, skłonić do refleksji, ale też i rozbawić.

Serdeczne podziękowania dla rodziców za trud jaki włożyli w wykonanie lub wypożyczenie kostiumów dla dzieci.

JPGNULL (111,88KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 24-11-2008 13:52
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-11-2008 13:53