10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Spotkanie Prezydenta Miasta Przemyśla z Kombatantami z okazji 90-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W poniedziałek 10 listopada br. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla spotkał się z przedstawicielami stowarzyszeń i środowisk kombatanckich. Podczas spotkania Prezydent wręczył okolicznościowe listy gratulacyjne i wyrazy uznania zaproszonym gościom. Podkreślał jak ważną rolę wypełniają przekazując historyczne fakty młodym pokoleniom: „W tym miejscu pragnę podkreślić rolę osób, które za sprawą swojego doświadczenia, pracy i zaangażowania sprawiły, że kolejne pokolenia polskiego narodu miały świadomość swojej historii i tożsamości. Będąc przekonanym, że należy Pan do tego zacnego grona, przekazuję Panu serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za pielęgnowanie cennych wartości i świadomości historycznej, za kształtowanie patriotycznych postaw, za nieustanną gotowość do wypełniania treścią i działaniem codziennej rzeczywistości III Rzeczypospolitej. Wierzę, że mieszkańcy Przemyśla, mając w swojej społeczności tak wartościowych przedstawicieli, mogą być dumni i spokojni, że duch niepodległościowy w naszej Małej Ojczyźnie nigdy nie będzie nic nieznaczącą, zapomnianą wartością.”
W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele służb i formacji wojskowych Przemyśla. Kombatanci wyrazili zadowolenie z doskonale układającej się współpracy z Prezydentem Przemyśla Robertem Chomą. Podziękowali za wsparcie wielu cennych inicjatyw i pomoc w ich realizacji. Spotkanie to odbyło się bezpośrednio przed uroczystymi obchodami 90-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które miały miejsce w tym dniu w Przemyślu.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGSpotkanie Prezydenta Miasta Przemyśla z Kombatantami z okazji 90-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę (159,12KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 13-11-2008 13:23
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-10-2010 10:20