14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę we Lwowie

Na zaproszenie Pana Wiesława Osuchowskiego Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie Robert Choma Prezydent Przemyśla wziął udział w uroczystych obchodach 90-tej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Swoją wizytę we Lwowie Prezydent rozpoczął od złożenia wieńca i zapalenia zniczy na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Kolejnym punktem był koncert w Lwowskim Państwowym Akademickim Teatrze Opery i Baletu im. Krueszelnickiej zatytułowany: „Księżniczka Czardasza”. Po koncercie uczestnicy uroczystości spotkali się w teatralnej sali lustrzanej. W uroczystościach wziął udział Wicemarszałek Senatu Prof. Marek Ziółkowski, a także Bogdan Rzońca Marszałek Województwa Podkarpackiego i Posłowie na Sejm RP Marek Kuchciński i Andrzej Ćwierz.
Uroczystość ta miała bardzo podniosły i patriotyczny charakter w wystąpieniach zaproszonych gości mówiono między innymi o wielkiej roli Lwowa w historii Polski. Nie zabrakło również akcentów współczesnych dotyczących między innymi kwestii EURO 2012. W spotkaniu udział wzięły również oficjalne delegacje Ukrainy.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGKoncert w Lwowskim Państwowym Akademickim Teatrze Opery i Baletu im. Krueszelnickiej zatytułowany: „Księżniczka Czardasza”

JPGSkładanie kwiatów na Cmentarzu Orląt Lwowskich

Opublikował:  | Data publikacji: 13-11-2008 12:46
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-10-2010 10:20