8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uczniowie na rajdzie „Twierdza Przemyśl”

W sobotę 18.10.2008 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Przemyślu należący do działającego w Szkole Koła Krajoznawczo-Turystycznego wraz z opiekunem Andrzejem Makarą wyruszyli na XXXX Ogólnopolski Rajd "Twierdza Przemyśl" zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Przemyślu. Celem rajdu była integracja młodych turystów i krajoznawców oraz przybliżenie im zabytków architektury militarnej Twierdzy Przemyśl oraz spotkanie z przyrodą i zapoznanie się z bogatą historią Przemyśla i Ziemi Przemyskiej.
Uczestnicy (Kuba Jackiewicz, Artur Giela, Patryk Kamiński, Maciej Moskalik, Kuba Żurawski, Bartosz Daniów, Konrad Stadnik, Mateusz Jurkiewicz i Damian Gruszecki) rozpoczęli rajd zbiórką przy ulicy Jagiellońskiej o godzinie 10.00, gdzie czekał już na nich przewodnik pan Wojciech Puc. Stamtąd odjechali kursowym autobusem linii 13 do punktu startowego trasy. Pierwszym punktem rajdu były pozostałości fortu 13 Łapajówka, następnie uczestnicy udali się w kierunku fortu 1 Krówniki. Kolejnym celem był fort 2 Nehrybka, później poprzez zespól koszarowy Herburtów skierowano się do ostatniego punktu rajdu - fortu XVI Zniesienie. W sumie cała trasa liczyła 10 km.
Rajd zakończył się o godzinie 15.00 podczas wspólnego ogniska na terenie fortu XVI Zniesienie przy amfiteatrze plenerowym, w trakcie którego odbył się konkurs wiedzy o Twierdzy Przemyśl a także pieczenie smacznych kiełbasek, którymi zmęczeni, choć na pewno również pełni wrażeń uczestnicy rajdu chętnie się zajadali. Każdy z uczestników otrzymał mapkę oraz materiały na temat Twierdzy Przemyśl oraz pamiątkową odznakę rajdową, która z pewnością długo będzie przypominała im o wspólnie przeżytej przygodzie i zachęci do udziału w kolejnych.

JPGNULL (43,70KB)

JPGNULL (43,70KB)

JPGNULL (44,54KB)

JPGNULL (53,55KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 07-11-2008 14:07
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 07-11-2008 14:07