15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Konkurs “PRZYRODA I MY”

W dniu 27 października 2008 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza   w Przemyślu został przeprowadzony drugi etap VI Międzyświetlicowego  i międzyszkolnego konkursu przyrodniczo-ekologicznego pod hasłem „PRZYRODA I MY”.

 

Organizatorem przedsięwzięcia była nasza szkoła we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, który był głównym fundatorem nagród. Honorowy Patronat na konkursem objął Pan Narcyz Piórecki – dyrektor Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach.

 

            Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych  z terenu miasta   i powiatu Przemyśl, Jarosław oraz Przeworsk. Stanowił on kontynuację organizowanego w latach poprzednich w naszej szkole konkursu międzyświetlicowego „Przyroda i my”.

Konkurs międzyświetlicowy skierowany był do uczniów klas I-III, natopmiast konkurs międzyszkolny przeznaczony był dla uczniów z klas IV-VI.

Celem  konkursu było:

 

  • popularyzowanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań przyrodą, ekologią i ochroną środowiska
  • budzenie emocjonalnego stosunku do otaczającego świata
  • kształtowanie przekonania o ponoszeniu odpowiedzialności za stan przyrody

Do drugiego etapu konkursu zgłosiło się 15 szkół : Szkoła Podstawowa nr 1 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 6 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 8 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 11 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 14 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 15  w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu, Szkoła Podstawowa nr 17 w Przemyślu , Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Przemyślu,  Szkoła Podstawowa nr 3 w Przeworsku, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jarosławiu, Szkoła Podstawowa w Dubiecku, Szkoła Podstawowa w Olszanach, Szkoła Podstawowa  w Łazach.

W kategorii KONKURS MIĘDZYŚWIETLICOWY dla uczniów klas I-III  zwyciężyły drużyny następujących szkół:

I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Dubiecku w składzie: Jakub Daraż, Sabina Skubisz, Arkadiusz Sura

II miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu w składzie: Aleksandra Mikutra, Anna Skokan, Maciej Wasilewski.

III miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Olszanach w składzie: Monika Młynarska, Aneta Bałata, Krystian Kruk.

W kategorii KONKURS MIĘDZYSZKOLNY dla uczniów klas IV-VI  zwyciężyły drużyny następujących szkół:

I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej  nr 1 w Przemyślu w składzie: Joanna Bednarz, Michał Seredyński, Jakub Żurawski.

II miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu w składzie: Ewelina Nguyen, Marek Domagalski, Michał Michalski

III miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu w składzie: Patryk Szczepański, Wiktor Biesiadecki, Miłosz Walter.

Wszyscy uczniowie zwycięskich drużyn otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez WFOŚiGW w Rzeszowie: książki o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, zestaw długopis i pióro oraz sadzonki kwiatów i foldery informacyjne przekazane przez Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach.

JPGNULL (131,87KB)

JPGNULL (116,20KB)

JPGNULL (118,44KB)

JPGNULL (140,58KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 07-11-2008 14:04
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 07-11-2008 14:04