13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Jesienne wędrowanie...

Gimstopy znów na szlaku! Gimnazjalni turyści znani są z tego, że długo nie usiedzą  na miejscu. I tym razem nie mogli sobie odmówić przyjemności jesiennego łazęgowania.
19 października 2008 r. wraz z opiekunami: E.Prajzner, E.Semań, M.Klepacką, A.Kanasem, J. Kozłowską i M.Kozłowskim wybrali się na dość długi - bo 14 kilometrowy- spacer, w ramach imprezy organizowanej przez PTTK, którą był Ogólnopolski Rajd "Twierdza Przemyśl".

 

Najpierw wszystkich czekała krótka przejażdżka autobusem do Fredropola, następnie krótka odprawa dokonana przez przewodnika PTTK p. Dariusza Hopa i już śmiało można było wyruszyć na szlak. Trasa wiodła przez: Fredropol - Kormanice - Darowice - Optyń - Pikulice - fort XVI "Zniesienie". Wędrowcyprzemierzali polne drogi, doliny i wzniesienia,  a na popas i dłuższy odpoczynek wybierali sobie leśne polany, urokliwie usłane dywanami różnokolorowych liści. Uwagę turystów przykuwała urozmaicona o tej porze roku flora, a zwłaszcza dorodne trawy, które ochoczo zbierano - posłużą teraz jako oryginalne kompozycje i ozdoba domowych wazonów.

Rajd zakończono na terenie fortu XVI Zniesienie. Było tradycyjne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz konkurs wiedzy o Twierdzy Przemyśl. Doskonała pogoda i dopisujący wszystkim świetny humor stanowiły gwarancję udanego wypoczynku. Niech żałują ci, których z Gimstopami nie było!

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 07-11-2008 13:57
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 07-11-2008 13:57