16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody Dnia Seniora w Przemyślu

W dniu 6 listopada br. o godz. 10.30 w sali narad Starostwa Powiatowego w Przemyślu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Seniora. Przybyłych na uroczystość powitała Pani Włodzimiera Niedzielska Przewodnicząca Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przemyślu, która wygłosiła także okolicznościowy referat. W uroczystości udział wziął Prezydent Miasta Przemyśla, który do uczestników zwrócił się słowami:
„Dzisiejszy dzień jest świętem ogromnej i zasłużonej części społeczeństwa. Warto przypomnieć, że przez jedną czwartą naszego życia jesteśmy seniorami. Podobnie jak cała Europa, tak i nasz kraj wyraźnie się starzeje. Według prognoz naukowych do 2025 roku blisko jedna trzecia obywateli Europy będą stanowić seniorzy. Dlatego też powinniśmy zrobić wszystko, aby cała społeczność umiała korzystać z doświadczenia i umiejętności osób starszych, jednocześnie zapewniając im godziwe warunki życia oraz działania zawodowego i społecznego”.
W imieniu Radnych Rady Miejskiej życzenia seniorom złożył Marek Rząsa Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu. W programie spotkania oprócz wystąpienia zaproszonych gości przygotowana została część artystyczna. Organizatorem tego wydarzenia był Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Przemyślu.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGObchody Dnia Seniora w Przemyślu

JPGObchody Dnia Seniora w Przemyślu

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl