7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków

Po raz czwarty kwestowaliśmy na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków Cmentarza Głównego w Przemyślu. 1 i 2 listopada br. odwiedzający groby swoich bliskich ofiarowali na ten cel blisko 14 tys. złotych. Do wrzucania pieniędzy do puszek zachęcali m.in. parlamentarzyści, Robert Choma Prezydenta Miasta Przemyśla wraz Zastępcami, radni Rady Miejskiej, członkowie Towarzystwa Ulepszania Miasta i innych przemyskich towarzystw, uczniowie przemyskich szkół.

Dzięki datkom ofiarowanym przez mieszkańców Przemyśla, a także dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Przemyśl, Podkarpackiego Konserwatora Zabytków oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się w ciągu trzech ostatnich lat wyremontować 13 zabytków przemyskiej nekropolii, a kolejnych 7 jest obecnie poddawanych konserwacji.

Organizatorami kwesty było Towarzystwo Ulepszania Miasta wraz z Urzędem Miejskim w Przemyślu, a odbywała się ona pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla. W ich imieniu serdecznie dziękujemy mieszkańcom Miasta Przemyśla i innym osobom odwiedzającym przemyską nekropolię za hojność i wsparcie dla naszych działań na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków Cmentarza Głównego w Przemyślu.

JPGKwesta na przemyskim Cmentarzu Głównym (95,56KB)

JPGKwesta na przemyskim Cmentarzu Głównym (93,14KB)

JPGKwesta na przemyskim Cmentarzu Głównym (96,29KB)

JPGKwesta na przemyskim Cmentarzu Głownym (102,11KB)

JPGNULL (42,28KB)

JPGKwesta na przemyskim Cmentarzu Głównym (82,67KB)

JPGKwesta na przemyskim Cmentarzu Głównym (76,38KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 04-11-2008 15:05
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-05-2009 12:50