22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody 21. Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem

W dniu 17 października 2008 r. w siedzibie Caritas Archidiecezji Przemyskiej przy ul. Kapitulnej 1 w Przemyślu odbyły się obchody 21. Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem.

W ramach „Otwartego dnia Caritas” uczestnicy spotkania, w tym licznie reprezentowana młodzież przemyskich szkół, zwiedzili Centrum Charytatywne im. ks. Jana Balickiego. Centrum Caritas prowadzi: kuchnię dla ubogich, w której wydawanych jest ok. 300 posiłków dziennie; noclegownię dla kobiet, z której może skorzystać 35-40 osób; łaźnię dla 10-15 osób dziennie, w tym pralnia z możliwością wymiany odzieży. Dodatkowo każdy czwartek jest dniem otwartym doraźnej pomocy; w tym dniu wydawana jest odzież, buty oraz żywność.  

W drugiej części obchodów Dnia Walki z Ubóstwem odbyła się sesja tematyczna poświęcona m.in. współpracy władz miasta Przemyśla z organizacjami pozarządowymi i podmiotami kościelnymi w zakresie przeciwdziałania ubóstwu, zjawisku niedożywienia na Podkarpaciu oraz realizacji rządowego programu w zakresie dożywiania w latach 2000-2008 w Przemyślu.
Ks. Jacek Rosół, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej wraz z pracownikami i wolontariuszami, zaprezentował rozległą działalność Caritas zarówno w samym mieście Przemyślu, jak również w całej Archidiecezji Przemyskiej.

Wszyscy uczestnicy tegorocznych obchodów Dnia Walki z Ubóstwem byli zgodni co do konieczności kontynuowania takich spotkań w następnych latach.

Zapraszamy do Galerii

Opublikował:  | Data publikacji: 29-10-2008 12:38
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 03-03-2015 14:04