20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezentacja odnowionych zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Głównym w Przemyślu

Towarzystwo Ulepszania Miasta było organizatorem spotkania, podczas którego zaprezentowane zostały efekty trzyletnich starań o odnowę zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Głównym w Przemyślu. Oprócz organizatorów w wydarzeniu tym uczestniczył Prezydent Przemyśla Robert Choma, dziennikarze, przedstawiciele I i II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, a także osoby zaangażowane w realizację tego przedsięwzięcia.
We wspomnianym okresie Towarzystwo Ulepszania Miasta pozyskało na ten cel ponad 350 tys. zł z czego znaczna część pochodzi z kwest organizowanych od 2005 roku. Efektem tych działań są przeprowadzone prace konserwatorskie na prawie 20 zabytkowych nagrobkach. Przypominamy, iż w dniach 1 i 2 listopada br. odbędzie się już czwarta kwesta – więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGPodczas prezentacji odnowionych zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Głównym w Przemyślu

JPGPrezentacja odnowionych zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Głównym w Przemyślu

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl