Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pamiątka Pielgrzymki w darze Przemyskiej Katedrze

W czwartek 23 października br. przy bramie Pałacu Biskupiego w Przemyślu Prezydent Krosna Piotr Przytocki wraz z Prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Krośnie Januszem Ficem i Dyrektorem ds. technicznych MPGK w Krośnie Januszem Guzikiem złożyli dar dla przemyskiej archikatedry. Jest nim pamiątkowa ozdobna pokrywa włazu do studzienki odlana na pamiątkę XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska na Jasną Górę. MPGK Sp. z o.o. w Krosnie był organizatorem tegorocznej pielgrzymki, która odbyła się w dniach 11 i 12 października pod hasłem "BĄDŹMY UCZNIAMI CHRYSTUSA". W uroczystym montażu pokrywy uczestniczył oprócz przedstawicieli krośnieńskiego samorządu Mirosław Nodżak Prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu.
W Przemyślu został zamontowany jeden z 3 poświęconych na Jasnej Górze włazów kanalizacyjnych. Jeden z nich pozostał na Jasnej Górze, natomiast trzeci zamontowany został przy Bazylice Farnej pw. Trójcy Świętej w Krośnie. Zostały one wykonane przez krośnieńskiego artystę rzeźbiarza Pana Andrzeja Samborowskiego-Zajdel.
Coroczne, jesienne spotkania przed cudownym wizerunkiem jasnogórskiej Madonny pozwalają na chwilową ucieczkę od codzienności, stwarzają szansę na doświadczenie głębszych, duchowych przeżyć, a także przyczyniają się do integracji pracowników wodociągowców, komunalników i pracowników ochrony środowiska. Na dziedzińcu Pałacu Biskupiego znajduje się już pokrywa upamiętniająca jedną z pielgrzymek organizowanych przez PWiK Sp. z o.o. w Przemyślu.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGPamiątka Pielgrzymki w darze Przemyskiej Katedrze (362,97KB)

JPGPamiątka Pielgrzymki w darze Przemyskiej Katedrze (341,38KB)