14.7 °C
×

I Przemyski Turniej Mini Piłki Nożnej Chłopców

W dniu 3 października br. na boisku wybudowanym w ramach projektu "Blisko Boisko" Uczniowski Klub Sportowy "ORLIK" działający przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich odbył się „I Przemyski Turniej Mini Piłki Nożnej Chłopców” z klas IV szkół podstawowych "O puchar Jerzego Podbrożnego". Rozgrywki odbywały się pod patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla i Dyrektor Inspektoratu PZU S.A. w Przemyślu.
W turnieju wzięło udział pięć drużyn, które walczyły o główne trofeum – Puchar ufundowany przez Jerzego Podbrożnego. Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom gry, a najlepszą drużyną została reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 5. Puchar ufundowany przez Roberta Chomę Prezydenta Miasta Przemyśla, czyli nagrodę za zajęcie drugiego miejsca - zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 6, miejsce trzecie zdobyła SP Nr 11, a czwarte i puchar za grę fair play zdobyli gospodarze SP Nr 16. Na ostatnim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 14.
Zawodnicy oprócz nagród drużynowych otrzymali medale, upominki ufundowane przez sponsorów turnieju i wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców został Dominik Janas, bramkarzem turnieju Jakub Wilczyński, a najlepszy w grze w polu był Michał Burtyka.
Patronat medialny nad „I Przemyskim Turniejem Mini Piłki Nożnej Chłopców” objął Tygodnik Życie Podkarpackie.