22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Święto Egeru

Miło nam poinformować, że w dniach 19 – 21 września 2008 r. przedstawiciele Przemyśla w osobach Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Urzędu Miejskiego, pana Jerzego Pileckiego i Stanisława Szkółki, reprezentujących Stowarzyszenie Diabetyków oraz pana Stanisława Frankowskiego, dyrektora Domu Pomocy Społecznej i tłumacza w jednej osobie, uczestniczyli w obchodach Święta Egeru, na zaproszenie wystosowane przez samorząd miasta Egeru, Organizacje Pozarządowe Okrągłego Stołu oraz Stowarzyszenie Egerskich Diabetyków.
Spotkanie było kontynuacją, zapoczątkowanej w ubiegłym roku, wizyty w Przemyślu przedstawicieli organizacji pozarządowych z Egeru.
W bogatym programie tegorocznego spotkania znalazły się występy zespołów ludowych, pokazy taneczne, spotkania z organizacjami z Egeru, a także zwiedzanie miasta oraz różne inne atrakcje.
Mieliśmy okazję uczestniczyć w rozmowach organizacji pozarządowych i dzielić się własnymi doświadczeniami, a także posłuchać o osiągnięciach w Egerze.
Organizacje w Polsce i na Węgrzech mają podobne problemy: są zróżnicowane, działające prężnie i pasywnie, zdobywające ogromne środki z Funduszy Europejskich i borykające się z zaspokojeniem podstawowych potrzeb. Wyjściu naprzeciw organizacjom jest Dom Okrągłego Stołu. Jest to miejsce (budynek) z salami wyposażonymi w sprzęt multimedialny, z którego mogą korzystać wszystkie organizacje pozarządowe. Ciekawą inicjatywą była prezentacja na Rynku dorobku wszystkich organizacji.
W imieniu wszystkich uczestników serdecznie dziękuję organizatorom za gościnność i życzliwe przyjęcie.

Danuta Wiech

Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich
Urzędu Miejskiego w Przemyślu

Opublikował:  | Data publikacji: 07-10-2008 15:04
Modyfikował: Rafał Porada | Data modyfikacji: 03-03-2015 14:02