7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

VIII Dzień Papieski w Przemyślu

Program VIII Dnia Papieskiego


12 października

godz. 10.30 zawiązanie wspólnoty i Godzina Świadectwa (aula Wyższego Seminarium Duchownego)
- Intronizacja Krzyża z ostatniej Drogi Krzyżowej Jana Pawła II w Wielki Piątek 2005 roku.
- Program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Krównikach.
- Prezentacja projektu pn. „Podkarpackie ślady Karola Wojtyły Jana Pawła II”.

godz. 13.00 (Archikatedra) Msza Święta koncelebrowana z obrzędem przyjęcia Światła i misji (przewodniczy Ks. Abp. Józef Michalik).

godz. 17.00 „Nie lękajcie się Waszej młodości” – koncert z okazji Dnia Papieskiego w wykonaniu przemyskich artystów” (Zamek Kazimierzowski)

Dzień wcześniej – 11 października – w Archikatedrze odbędzie się Msza Św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II (godz. 10.00), a także finał III edycji Konkursu plastycznego, literackiego i muzycznego pt. „Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa” (Zamek Kazimierzowski, godz. 11.15)

Obchody VIII Dnia Papieskiego odbywają się w tym roku pod hasłem "Jan Paweł II - Wychowawca Młodych", a na terenie całego kraju koordynuje  je Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Wśród centralnych obchodów znajdą się takie medialne wydarzenia, jak Koncert Galowy na Placu Zamkowym w Warszawie oraz uroczyste rozdanie prestiżowej Nagrody TOTUS na Zamku Królewskim. Uroczystościom towarzyszyć będzie kwesta pieniędzy na wsparcie prowadzonego przez Fundację funduszu stypendialnego dla zdolnej, a ubogiej młodzieży z małych miast i wsi.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl