10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podpisano porozumienie z właścicielami aptek na zbieranie przeterminowanych lekarstw

We wtorek 23 września br. zostało podpisane porozumienie pomiędzy samorządem Przemyśla, a właścicielami ośmiu aptek z terenu Przemyśla. Dotyczy ono ustawienia w aptekach pojemników na przeterminowane produkty lecznicze. Zgodnie z harmonogramem zawartym w porozumieniu raz w miesiącu urządzenia te będą opróżniane, a w razie potrzeby częściej po wcześniejszym zasygnalizowaniu przez właścicieli aptek. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Przemyślu stara się o zezwolenie na przechowywanie lekarstw. Pozwoliłoby to na jeszcze sprawniejszą obsługę mieszkańców w zakresie odbioru przeterminowanych lekarstw.
Podczas spotkania poinformowano, iż w dwóch punktach: przy ul. Borelowskiego i Mickiewicza zostaną ustawione pojemniki na lekarstwa z grupy cytostatyków. Są to głównie leki przeciwnowotworowe, chociaż niektóre z nich - ze względu na działanie immunosupresyjne - stosowane są w leczeniu chorób autoimmunologicznych oraz w transplantologii gdzie zapobiegają odrzuceniu przeszczepów.
Obecna podczas spotkania Pani mgr farm. Monika Urbaniak Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Rzeszowie wyraziła swoje zadowolenie dla inicjatywy podjętej przez Prezydenta Miasta Przemyśla. Podkreśliła, iż samorząd Przemyśla jest pionierem tego typu działań na terenie Podkarpacia.
Na zakończenie Dariusz Iwaneczko Zastępca Prezydenta Miasta zademonstrował sposób działania urządzenia. Poinformował, również o dużym zainteresowaniu właścicieli innych aptek akcją zbierania przeterminowanych produktów leczniczych. Tak zwane „konfiskatory” – czyli pojemniki na przeterminowane lekarstwa zostały już ustawione w następujących aptekach:

• Ul. Kamienny Most 2
• Pl. Na Bramie 12;
• Słowackiego 13;
• Mickiewicza 11 – w tej aptece ustawiono dodatkowy pojemnik na cytostatyki;
• Borelowskiego 10 - w tej aptece ustawiono dodatkowy pojemnik na cytostatyki;
• Grunwaldzka 58;
• 3-Maja 32;
• Plac Konstytucji 3-go Maja 5;

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGPojemnik na przeterminowane lekarstwa

JPGPodpisano porozumienie z właścicielami aptek na zbieranie przeterminowanych lekarstw

JPGPodpisano porozumienie z właścicielami aptek na zbieranie przeterminowanych lekarstw

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl