20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Obchody 80 rocznicy powstania Związku Sybiraków

W niedzielę 21 września br. w auli kościoła dolnego OO. Salezjanów odbyła się uroczystość obchodów 80-tej rocznicy powstania oraz 20 rocznicy reaktywowania Związku Sybiraków. Została ona poprzedzona Mszą Św. odprawioną w intencji Sybiraków. Podczas uroczystości zostały wręczone medale, dyplomy oraz pamiątkowe albumy dokumentujące dzieje narodu polskiego na Sybirze i Syberii. Wśród osób wyróżnionych przez Związek znaleźli się między innymi: Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla oraz Henryka Kaszycka-Paniw Sekretarz Miasta. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krównikach przygotowały okolicznościowy program artystyczny. Rocznica stała się również okazją dla licznie zgromadzonej młodzieży do wysłuchania żywej lekcji historii z ust ludzi którzy przeżyli „Golgotę Wschodu”.
W wydarzeniu tym udział wzięli: Andrzej Zapałowski Poseł do Parlamentu Europejskiego, w imieniu samorządu miasta Przemyśla Dariusz Iwaneczko Zastępca Prezydenta Miasta, obecni byli również przedstawiciele władz powiatu przemyskiego. W imieniu mieszkańców Prezydent Przemyśla czcząc pamięć wszystkich Sybiraków przekazał okolicznościową grawerkę o następującej treści: „składam wszystkim zaangażowanym w jego działalność najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania za wytrwałe pielęgnowanie pamięci o losie Polaków na „nieludzkiej ziemi”. Dzięki Państwu uświadamiamy sobie, jak wiele kosztowała wolność, którą możemy się dzisiaj cieszyć”.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGObchody 80 rocznicy powstania Związku Sybiraków

JPGObchody 80 rocznicy powstania Związku Sybiraków

JPGObchody 80 rocznicy powstania Związku Sybiraków

JPGObchody 80 rocznicy powstania Związku Sybiraków

JPGObchody 80 rocznicy powstania Związku Sybiraków

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl