16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy na koncert Orkiestry Garnizonowej Wojsk Lądowych z Krakowa

W niedzielę 21 września 2008 roku o godz. 18.00 w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego odbędzie się koncert Orkiestry Garnizonowej Wojsk Lądowych z Krakowa w ramach powitania jesieni. Jest ona jedną z najstarszych orkiestr wojskowych w Polsce, powstała 14 lutego 1919 roku. Cztery lata później zdobyła „Mistrzostwo Orkiestry Armii” – tytuł nadawany najlepszej orkiestrze WP, a na swoim koncie posiada występy za światowej sławy śpiewaczką – primadonną La Scali.
Obecnie orkiestra zyskuje szacunek i uznanie na arenie międzynarodowej: w Niemczech, Czechach, Belgii, na Węgrzech, czy we Włoszech. W 1999r. miała również zaszczyt reprezentować trzy nowo przyjęte kraje na obchodach 50-lecia powstania NATO.
Orkiestra wykonuje dzieła największych polskich i zagranicznych kompozytorów, a ich interpretacje muzyki poważnej, filmowej, marszowej i popularnej budzą zachwyt.

W imieniu Przemyskiego centrum Kultury i Nauki ZAMEK serdecznie zapraszamy.(wstęp wolny).
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl