7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dofinansowanie z PFRON-u

21 sierpnia br. Dariusz Iwaneczko Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla podpisał umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie projektów w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami". Zgodnie z nią PFRON dofinansuje projekty:

- kwotą 127 301, 69 zł w tzw. obszarze B, Samodzielność i bezpieczeństwo  - przystosowanie podłóg i drzwi do poruszania się osób niepełnosprawych ruchowo w SOSW Nr 3 oraz przebudowa węzła sanitarnego wraz z likwidacją barier architektonicznych i urbanistycznych w budynku SOSW Nr 1;

- kwotą 119 625, 09 zł w tzw. obszarze D - Wszędzie bliżej, łatwiej i wygodniej - likwidacja barier transportowych utrudniających komunikację młodzieży niepełnosprawnej kształconej w szkołach SOSW Nr 3. Te pieniądze zostaną przeznaczone na zakup autobusu 16-to miejscowego, przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich.

Realizację projektów przewidziano na 31 października 2008r. a ich łączna wartość wraz z wkładem samorządu to 330 361 zł.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl