19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Budowa bloku socjalnego rozpoczęta

Pierwszy w Przemyślu blok z mieszkaniami socjalnymi powstaje na ulicy Herburtów. 10 września br. w obecności Dariusza Iwaneczko Zastępcy Prezydenta Miasta doszło do przekazania placu budowy pod tę inwestycję. Rozpoczęły się już pierwsze prace budowlane. W jego ramach planowane jest wykonanie dwupiętrowego budynku mieszkalnego na 26 mieszkań wraz z infrastrukturą towarzyszącą (m.in. droga wewnętrzna, plac zabaw). Planowany termin realizacji: wrzesień 2008r. – lipiec 2009r.

Jak informowaliśmy wcześniej projekt pn. „Budowa budynku mieszkalnego przy ul. Herburtów w Przemyślu” został dofinansowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego w kwocie 650 444,72 zł. Wkrótce rozpocznie się także realizacja drugiego wspieranego przez BGK projektu pn. „Remont i przebudowa budynku połączona z adaptacją pustostanów na dwa lokale socjalne przy ul. Herburtów 24 w Przemyślu”. Jego zakończenie przewidziano już na listopada 2008r., a otrzymane dofinansowanie to 37 727,06 zł.

Na realizacje zadań z zakresu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni oraz domów dla bezdomnych Bank Gospodarstwa Krajowego udziela wsparcia w wysokości 20% kosztów przedsięwzięcia.

JPGPrace na placu budowy już ruszyły

JPGPrzekazanie placu budowy

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl