8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Akcja pomocy dzieciom z Gruzji

W dniu 2 września br. w Przemyślu gościć będzie 85 osobowa grupa dzieci z miejscowości Gorii w objętej niedawno konfliktem wojennym Gruzji. Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla prosi mieszkańców Miasta o włączenie się w akcję pomocy dzieciom zainicjowaną przez Prezydenta RP, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Członków Zarządu Województwa.
Dzieci mają od 8 do 16 lat. Większość z nich nigdy nie wyjeżdżała z Gruzji. Uciekając przed wojną straciły wszystko. Wiele z nich nie miało nawet szczoteczki do zębów czy ubrań na zmianę, które mogłyby wziąć ze sobą do Polski. Większość z Nich pochodzi z okolic Gorii, ale aktualnym miejscem zamieszkania ich rodzin jest obóz dla uchodźców, w okolicach gruzińskiej stolicy – Tbilisi.
Chcielibyśmy serdecznie je przyjąć, pokazać nasze miasto, wywołać uśmiech na ich twarzach, a przede wszystkim pomóc im chociaż przez ten czas pobytu u nas zapomnieć ostanie bolesne wydarzenia w ich ojczyźnie. Chcielibyśmy, aby zabrały nie tylko miłe wspomnienia, ale także rzeczy materialne, podstawowej potrzeby takie jak: ubrania, materiały szkolne, podstawowe artykuły higieniczne itp.

Świat wokół nas zmienia się każdego dnia, są też na nim ludzie, którzy codziennie od nowa zaczynają zmagania z tymi samymi bolączkami. Pamiętajmy, że tuż obok nas nie brakuje ani cierpienia, ani ludzkiego nieszczęścia, a przecież pomoc, to taka zwykła rzecz.
W sprawie przekazania darowizn prosimy o bezpośredni kontakt do dnia 01.09.2008 r. z Wydziałem Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Przemyślu tel. (016) 675-21-05.

Liczy się każdy gest - nawet ten najdrobniejszy dar serca.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

Opublikował:  | Data publikacji: 27-08-2008 14:48
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:06