-2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

340-lecie istnienia Kalwarii Pacławskiej

Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla wziął udział w uroczystościach z okazji 340-lecia istnienia Kalwarii Pacławskiej. Uroczystość ta nieprzypadkowo została zaplanowana na miesiąc sierpień bowiem właśnie wtedy Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej staje się miejscem pielgrzymowania mieszkańców Podkarpacia i nie tylko. Tegoroczne obchody to także 40 rocznica nawiedzenia kalwaryjskiego Sanktuarium przez Karola Wojtyłę. Uroczyste obchody zapoczątkowała Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Szala.
Prezydent Przemyśla złożył gratulacje z okazji 340-lecia istnienia Kalwarii Pacławskiej słowami: „Gratuluję pięknego Jubileuszu 340-lecia istnienia Kalwarii Pacławskiej. Wielkość Miejsca góruje nad całym Pogórzem Przemyskim, skłaniając do refleksji wszystkich pielgrzymów z całego kraju i spoza jego granic.
W imieniu swoim i mieszkańców Przemyśla serdecznie gratuluję pięknego Jubileuszu 340-lecia istnienia Kalwarii Pacławskiej. Życzę wszelkiej pomyślności w wypełnianiu wielkiego dzieła misji chrześcijańskiej, która przez minione 340 lat była pełna życiowych drogowskazów dla wielu pokoleń Polaków.”


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPG340-lecie istnienia Kalwarii Pacławskiej (120,11KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 14-08-2008 13:45
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:06