Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Konsul Republiki Węgierskiej w Przemyślu

W czwartek 7 sierpnia br. Robert Choma Prezydent Przemyśla gościł Panią Katalinę Bozsaky Konsula Generalnego Republiki Węgierskiej w Polsce. Podczas spotkania w gabinecie prezydenckim rozmawiano między innymi na temat partnerskiej współpracy Przemyśla i Egeru. Konsul była również zainteresowana płaszczyznami współpracy gospodarczej firm z Przemyśla i Egeru, a także promocją naszego miasta na Węgrzech pod względem inwestycyjnym. Rozmawiano również o wspólnych działaniach w zakresie handlu i turystyki oraz oświaty. Nowa Pani Konsul zapoznała się z wieloma aspektami współpracy.
W programie wizyty znalazło się zwiedzanie Przemyśla, który z Węgrami ma wiele wspólnego. Szczególną uwagę Pani Konsul zwróciły bogate ekspozycje związane z Węgrami dostępne w Muzeum Historii Miasta Przemyśla świadczące o wiekowych związkach Polaków z Węgrami.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGPodczas spotkania w gabinecie prezydenckim. (77,91KB)

JPGSzczególną uwagę Pani Konsul zwróciły bogate ekspozycje związane z Węgrami dostępne w Muzeum Historii Miasta Przemyśla świadczące o wiekowych związkach Polaków z Węgrami. (148,96KB)