6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Konsul Republiki Węgierskiej w Przemyślu

W czwartek 7 sierpnia br. Robert Choma Prezydent Przemyśla gościł Panią Katalinę Bozsaky Konsula Generalnego Republiki Węgierskiej w Polsce. Podczas spotkania w gabinecie prezydenckim rozmawiano między innymi na temat partnerskiej współpracy Przemyśla i Egeru. Konsul była również zainteresowana płaszczyznami współpracy gospodarczej firm z Przemyśla i Egeru, a także promocją naszego miasta na Węgrzech pod względem inwestycyjnym. Rozmawiano również o wspólnych działaniach w zakresie handlu i turystyki oraz oświaty. Nowa Pani Konsul zapoznała się z wieloma aspektami współpracy.
W programie wizyty znalazło się zwiedzanie Przemyśla, który z Węgrami ma wiele wspólnego. Szczególną uwagę Pani Konsul zwróciły bogate ekspozycje związane z Węgrami dostępne w Muzeum Historii Miasta Przemyśla świadczące o wiekowych związkach Polaków z Węgrami.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGPodczas spotkania w gabinecie prezydenckim.

JPGSzczególną uwagę Pani Konsul zwróciły bogate ekspozycje związane z Węgrami dostępne w Muzeum Historii Miasta Przemyśla świadczące o wiekowych związkach Polaków z Węgrami.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl