16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Festyn rodzinny „Bezpieczne wakacje 2008” - fotorelacja

W dniu 20 lipca 2008r. na Wzgórzu Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu z inicjatywy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych odbył się coroczny festyn rodzinny pn. „Bezpieczne wakacje 2008”. Patronat honorowy nad nim objął Prezydenta Miasta Przemyśla Robert Choma. Festyn w imieniu Prezydenta Miasta Przemyśla otworzyła Danuta Wiech Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich UM, natomiast w imieniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przemyślu jej Przewodnicząca Alicja Sabatowska. Festyn o tej nazwie odbywa się od kilku lat i wpisał się już w kalendarz imprez rozpoczynających wakacje.
Głównym przesłaniem festynu jest propagowanie pozytywnych wartości, zachęta do zdrowego stylu życia z dala od alkoholu, nikotyny i narkotyków. W przygotowanym punkcie konsultacyjnym po ulotki, foldery oraz informatory m.in.
o tematyce uzależnień, chętnie sięgali uczestnicy imprezy, którzy podobnie jak w latach ubiegłych licznie przybyli na przemyskie Wzgórze Zamkowe. Rozdawane podczas festynu ulotki miały informować i edukować społeczeństwo o czyhających na dzieci i młodzież zagrożeniach związanych z używaniem alkoholu i innych środków uzależniających.
Powodzeniem cieszył się punkt medyczny, w którym „dowodził” Pan doktor Krzysztof Bereś. Można w nim było skorzystać z porady lekarskiej, zmierzyć ciśnienie opatrzyć ranę oraz pod okiem instruktorów z Polskiego Czerwonego Krzyża spróbować swoich sił przy udzielaniu pierwszej pomocy.
W programie imprezy organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje dla dzieci. Największe kolejki ustawiały się do Pań ze Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, które na twarzach dzieci malowały ciekawe wzory. Oprócz tego odbyły się liczne quizy, konkursy profilaktyczne i plastyczne z nagrodami. Zainteresowaniem najmłodszych cieszyła się jazda konikiem, pokaz garncarstwa, rękodzieła ludowego, loteria fantowa. Oblegane były również przemyskie służby mundurowe: Straż Pożarna, Policja i Straż Miejska. Dzieci bardzo chętnie siadały za kierownicą ich wozów, wypróbowując sygnalizację dźwiękową. Oprawę muzyczną zapewnił zespół muzyczny PRESTO na zmianę z tańczącymi i śpiewającymi dziećmi ze świetlicy „Wzrastanie”. Pokaz tańca break dance zaprezentowała młodzież uczestnicząca w projekcie „Młodość ze sztuką”.

Festyn zakończył występ polonijnego zespołu ludowego „Polonez” z Hamilton (Kanada). Większość uczestników festynu została obdarowana słodyczami, drobnymi upominkami, pięknymi nagrodami za udział w konkursach. Wszystko to mogło się odbyć dzięki uprzejmości i hojności sponsorów a przede wszystkim Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

 

tekst i zdjęcia: Wydział Spraw Społecznych

i Obywatelskich UM

JPGPokaz rękodzieła

JPGBezpieczne zabawy z "Klanzą"

JPGRodzinne malowanie - Krajobraz Miasta

JPGTłumy na zamkowym dziedzińcu

JPGJadło regionalne

JPGPokaz garncarstwa

JPGWystęp "Wzrastania"

JPGOblegane były również stoiska przemyskich służb mundurowych

JPGKonkurs rodzinny Krajobraz Miasta

JPG"Młodość ze sztuką"

JPGPrace - Wzrastanie

JPG"Klanza"

JPGJedna z atrakcji Festynu

JPGPrace - Krajobraz Miasta

JPGPomiar ciśnienia

JPGNULL

JPGRadosne buźki na tackach

JPGZabawy z "Klanzą"

JPGPCK - pierwsza pomoc

JPGFestyn jak zwykle zgromadził wielu mieszkańców miasta i okolic

JPGRadosne buźki - malowanie na tackach

JPGJedna z atrakcji Festynu

JPGPCK - pierwsza pomoc

JPGKiermasz

JPGOtwarcie Festynu

JPGWystęp polonijnego zespołu ludowego „Polonez”

JPGPrzemyski Niedźwiadek

Opublikował:  | Data publikacji: 22-07-2008 16:14
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:06