22 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyślanie na szczycie Europy

9 lipca 2008 r. nad najwyższym szczytem Europy i Federacji Rosyjskiej – górą Elbrus (5642 m n.p.m.) załopotała flaga Przemyśla. Wnieśli ją tam uczestnicy wyprawy wysokogórskiej Klubu Górskiego PTTK „Karpaty” w Przemyślu.
Wyprawa na Kaukaz odbyła się w dniach od 3 do 16 lipca, a uczestniczyło w niej czterech członków Klubu. Po trwającej 3 doby podróży przez całą Ukrainę i fragment Rosji przemyślanie dotarli do Republiki Kabardyjsko-Bałkarskiej leżącej przy granicy Rosji z Gruzją. Tu rozpoczęli wspinaczkę na Elbrus zaliczany do Korony Ziemi, czyli panteonu najwyższych szczytów wszystkich kontynentów. Droga przez lodowiec na szczyt zajęła kolejne trzy dni. W środę 9 lipca, po trwającym 7 godzin ataku szczytowym, najwyższy punkt Europy zdobyli przemyślanie: Dariusz Hop i Stanisław Frydlewicz.

 

tekst i fotografie: Dariusz Hop

JPGFlaga Przemyśla na Elbrusie - 5642 m n.p.m.

JPGWidok na Kaukaz

JPGObóz na Skałach Pastuchowa - 4600 m n.p.m.

JPGElbrus

JPGWidok z najwyższego szczytu Europy

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl