15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbyła XVIII Świętojańska Noc Jazzowa w Przemyślu

Już po raz osiemnasty w Klubie Niedźwiadek odbyła się Świętojańska Noc Jazzowa. Podczas tegorocznej edycji zagrał Zespół „Jazz Electric” w składzie Sebastian Bernatowicz - instrumenty klawiszowe, Jan Pilch - instrumenty perkusyjne, Wojciech Tramowski - gitara. Podczas tego koncertu artyści zaprezentowali świeże elementy akustyczno-jazzowe. Organizatorem XVIII Świętojańskiej Nocy Jazzowej było Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK”. Poniżej prezentujemy noty biograficzne członków zespołu „Jazz Electric”.

 


Sebastian Bernatowicz - pochodzi z Przemyśla - pianista, kompozytor i aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie (1994) w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula. Gra również na różnych instrumentach klawiszowych, członek ZAIKS-u od roku 1997. Podczas konkursu młodych i debiutujących zespołów jazzowych Jazz Juniors w roku 1993 otrzymał nagrodę indywidualną. Jest cenionym współpracownikiem wielu znakomitych muzyków jazzowych. W latach 1993-96 regularnie pracował z Januszem Muniakiem. Jest członkiem grupy „Little Egoists” od 1993 roku. Z tym zespołem koncertował nie tylko w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, w Czechach i na Słowacji. Sebastian Bernatowicz to również ceniony akompaniator. Występował z wieloma wokalistkami jazzowymi: Grażyną Auguścik, Sanni Orasmaa oraz śpiewającymi aktorkami m. in. Katarzyną Jamróz i Januszem Zbiegiełem. Był odpowiedzialny za stronę muzyczną widowisk: „De Profundis” i „Magnum Sal” firmowanych przez Marka Stryszowskiego.

Wojciech Tramowski – pochodzi z Jarosławia - jest gitarzystą, który zajmuje się głównie jazzem, jednak inne gatunki muzyki nie są mu obce. Współpracuje z różnymi muzykami i zespołami. Jest laureatem konkursu „JAZZ JUNIORS” (nagroda zespołowa, udział w warsztatach w Chodzieży w klasie gitary indywidualnie u Jerzego Śmietany), a także ogólnopolskiego konkursu gitary jazzowej im. Marka Blizińskiego „GUITAR CITY”. Brał udział w nagraniu jednej reedycji i jednej nowej płyty CD zespołu-legendy „RSC”. Przez długi czas grał poza granicami, głównie w Niemczech. Wraz z Karolem Szymanowskim i Jarosławem Michalukiem tworzy formację „Open Trio”. Jest również członkiem zespołu „East Wall Jazz Quartet”. Współpracuje z muzykami krakowskimi oraz wrocławskimi. Wojciech Tramowski otwarty jest na różne propozycje współpracy i grania.

Jan Pilch - ukończył z wyróżnieniem studia w krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie perkusji. Jako solista i kameralista uczestniczył wielokrotnie w najważniejszych polskich festiwalach muzyki współczesnej, a także w festiwalach w Dreźnie, Norymberdze, Salzburgu, Amsterdamie, Berlinie, Monachium, Moskwie, Kyoto, Sendai, Tokyo. Jest założycielem i członkiem Krakowskiej Grupy Perkusyjnej oraz Stowarzyszenia Artystycznego „Muzyka Centrum”. Był członkiem grupy jazzowej Laboratorium, międzynarodowego tria Crossover. Współpracował z zespołem MW2, orkiestrą symfoniczną Filharmonii Krakowskiej, Orchestra Giovanile w Lanciano (Włochy), Opera Factory w Zurichu, Orkiestrą Kameralną w Bazylei. Dokonał wielu nagrań radiowych i płytowych z muzyką współczesną i jazzową, Prowadził zajęcia na międzynarodowych kursach muzyki współczesnej m. in. w Stuttgarcie, Schwazu, Kazimierzu nad Wisłą, Radziejowicach, Krakowie. Od 1982 r. jest wykładowcą Akademii Muzycznej w Krakowie, kieruje Zakładem Wykonawstwa Muzyki Współczesnej. W 2002 roku uzyskał tytuł Profesora Sztuk Muzycznych.

Źródło: PCKiN „ZAMEK”
Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGOdbyła XVIII Świętojańska Noc Jazzowa w Przemyślu

JPGOdbyła XVIII Świętojańska Noc Jazzowa w Przemyślu

JPGOdbyła XVIII Świętojańska Noc Jazzowa w Przemyślu

JPGOdbyła XVIII Świętojańska Noc Jazzowa w Przemyślu

Opublikował:  | Data publikacji: 03-07-2008 12:44
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:44