10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zapraszamy na Bieszczadzkie Lato z Książką 2008

W niedzielę 13 lipca br. na przemyskim Rynku Starego Miasta odbędzie się kolejna edycja imprezy pod nazwą: „Bieszczadzkie Lato z Książką. W programie targi książki z udziałem wydawnictw oraz spotkania z autorami książek. Swój przyjazd zapowiedzieli: Jerzy Bralczyk, Adam Bujak, Marek Grajek, Wiktor Jerofiejew, Krzysztof Karasek, Jacek Komuda, Barbara Kosmowska, Andrzej Pityński, Taras Prochaśko, Jacek Purchla, Bartłomiej Rychter, Eustachy Rylski, Dmitrij Aleksandrowicz Strelnikoff, Janusz Szuber oraz Marcin Wolski. Spotkania prowadzić będą znani dziennikarze: Jerzy Kisielewski, Krzysztof Masłoń, Tadeusz Górny oraz Janusz Drzewucki. Wspomniane spotkania autorskie odbędą się w Muzeum Historii Miasta Przemyśla, Klubie Niedźwiadek oraz w sali narad Urzędu Miejskiego. O godzinie 19.00 w galerii Zamku Kazimierzowskiego odbędzie się otwarcie wystawy platynowej fotografii połączonej z promocją albumu „Fortress - Twierdza” Doroty Bakalus i Douglasa Petersena (USA). Na zakończenie o godzinie 20.00 na Zamku Kazimierzowskim odbędzie się koncert Beaty Rybotyckiej zatytułowany: „Widzialność Marzeń”.


RYBOTYCKA Beata Maria Ann ukończyła Państwową Wyższą Szkołą Teatralną
w Krakowie (dyplom 1987) szkoła podstawowa, szkoła średnia, studia podyplomowe. Wolny zawód (od 1997) - aktorka, piosenkarka. Ważniejsze osiągnięcia: kilkadziesiąt ról teatralnych, filmowych oraz w Teatrze Telewizji, m.in.Dagny Borg w spektaklu „Fortynbras się upił” (Stary Teatr w Krakowie, 1990),Elianta w „Mizantropie” Moliera (Stary Teatr w Krakowie, 1992), Księżniczka w „Śnie srebrnym Salomei” J. Słowackiego (Stary Teatr w Krakowie, 1993), rola w „Skrwawionym sercu” (Teatr STU, 1995), Joanna w filmie „Schodami w górę, schodami w dół” w reż. A. Domalika (1988), rola w „Superwizji” w reż. R. Glińskiego (1990), Ola w „Reformatorze” w reż. K. Orzechowskiego, (Teatr Telewizji, 1990), rola w filmie „Lista Schindlera” w reż. S. Spielberga, Izabela we „Wróżce” w reż. J. Bursztynowicza (Teatr Telewizji, 1996); udział w „Nieszporach Ludźmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza (1992).
Wydarzenie to jest wartościowym projektem popularyzującym i promującym czytelnictwo. W imieniu organizatora przedsięwzięcia - Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGZapraszamy na Bieszczadzkie Lato z Książką 2008 (13,32KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 01-07-2008 15:54
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:44