35. rocznica wizyty Jana Pawła II w Przemyślu

wizyty Jana Pawła II w Przemyślu 3.jpeg

2 czerwca 1991 roku Przemyśl gościł wyjątkowego pielgrzyma – Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziś, w 35. rocznicę tej historycznej wizyty, wspominamy wydarzenie, które na trwałe zapisało się w pamięci mieszkańców naszego miasta.

Z tej okazji przy pomniku Jana Pawła II na Placu Niepodległości obecni byli Bartłomiej Barszczak – Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla oraz Ewa Sawicka – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu.

To symboliczne miejsce przypomina o obecności Papieża Polaka w Przemyślu oraz o wartościach, które pozostawił kolejnym pokoleniom.
Zdjęcia: Tomasz Trojnar, Wydział Promocji i Kultury

Kategorie strony: Aktualności
Opublikował(a): Tomasz Trojnar Data publikacji: 02-06-2026 08:54 Modyfikował(a): Maciej Wolański Data modyfikacji: 03-06-2026 14:40

Na skróty