VI Wielokulturowy Festiwal „GALICJA” - koncert na Zamku Kazimierzowskim

25 czerwca 2008 r. o godz. 19.00 na Zamku Kazimierzowskim odbędzie się niepowtarzalny koncert światowej sławy artystów z Izraela, którzy wystąpią w Polsce po raz pierwszy. W wykonaniu Keren Hadar (sopran) i Yoni Farhi (fortepian) usłyszymy najpiękniejsze arie operowe i musicalowe, a także współczesne piosenki izraelskie. Koncert jest jednym z wydarzeń tegorocznego Wielokulturowego Festiwalu GALICJA.

Wstęp wolny.


KEREN HADAR studiowała w Berlinie w latach 2006-2007 i tam otrzymała specjalną nagrodę ufundowaną przez Maestro Daniela Barenboima. Koncertuje w Izraelu i za granicą m.in. w Anglii, Belgii, Chinach, Chorwacji. Jako solistka występowała m.in. z Westchester Philharmonic Orchestra, Berliner Symphoniker Orchestra, Izrael Philharmonic Orchestra, Orkiestra Kameralna Izrael, Jerozolima Orkiestra Symfoniczna i Haifa Symphony Orchestra. Artystka brała udział w wielu festiwalach m.in. w Israel Festival Jerusalem, Felicia Blumenthal Festival, Abu Gosh Festival, Upper Galilee Chamber Music Festival. Na wiosnę 2006 roku Keren Hadar wydała swój pierwszy album, a we wrześniu 2007 roku ukazał się jej drugi krążek "Dark Am I. .."ze specjalnie napisanymi dla niej utworami przez kompozytora Ella Milch-Sheriffa - płyta opiera się na adaptacji tekstów biblijnych. Śpiewaczka występowała w dramatach Hanocha Levina „Reguiem” i „The Winners” oraz w izraelskiej operze „The Rat Laughed” napisanej przez Ella Sheriffa i Nava Semela wystawianej w Tel Aviv Cameri Theater. Keren Hadar zwyciężyła w 2007 roku w konkursie śpiewu organizowanym przez Kammeroper Schloss Rheinsberg.


YONI FARHI – światowej sławy dyrygent i pianista z Izraela. Dyrygenturę studiował u prof. Noam Steriffa, grę na fortepianie u prof. Pnina Salzmana, prof. Emanuel Krasovsky i u Hadassa Biribisa. Umiejętności w zakresie kompozycji doskonalił u prof. Sergio Natra. Jest zdobywcą nagrody Gina Bachauer w 2006 roku. Członek elitarnego Tel Hai International Piano Master. Wykłada w Levinsky College, prowadzi wykłady również w Tel-Aviv University. Był wieloletnim stypendystą America-Israel Cultural Foundation (AICF). Jako pianista koncertował z Isreel Chamber Orchestra, Kamerata Jerusalem Orchestra, Jerusalem Symphony Orchestra oraz Tel Aviv Soloists Ensable. Występował w Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii i Niemczech. Yoni Farhi zagrał specjalny koncert podczas XI Konkursu im. Artura Rubinsteina. Nagrywał dla Israeli Broadcast Authorities. Obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora muzycznego w Haifa Symphony Orchestra, z którą występuje jako solista i dyrygent.

 

źródło: PCKiN

JPGYONI FARHI (18,52KB)

JPGKEREN HADAR (48,04KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 23-06-2008 15:58 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 04-06-2009 11:38

Na skróty