11 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Happening polsko - ukraiński w ramach Stypendium Twórczego Prezydenta Miasta Przemyśla

20 czerwca 2008r. o godz. 20.00 na Rynku Przemyskim zaprezentowane zostaną dwa eksperymenty teatralne. „Kto następny?”- zrealizowany w ramach Stypendium Twórczego przyznanego przez Prezydenta Miasta Przemyśla. W eksperymencie bierze udział Teatr „Zawieszeni” PSM i Unikal Family- grupa break dance, którzy wspólnie z innymi grupami środowiska hiphopowego realizują projekt „Młodość ze sztuką”.
W czasie eksperymentu zastanawiamy się nad problemami współczesnej młodzieży, przede wszystkim samotności, braku miłości, pseudowartości, krytykanctwa, alkoholizmu…
Refleksyjne zakończenie pozwala zastanowić się nad własnym życiem pod wspólnym niebem…
Kolejny eksperyment to „Schulzland” w wykonaniu Teatru „Alter” z Drohobycza.
Spektakl jest swego rodzaju rozszerzeniem opcji widzenia, odbierania i rozumienia samej postawy Schulza oraz jego miasta rodzinnego, jego gniazda mitologicznego, którego nigdy nie opuścił i gdzie tragicznie zginął 19 listopada 1942 roku zastrzelony przez gestapowca Karla Güntera.
Ten swoisty happening dotyka różnorodnej problematyki, istotnej dla każdego człowieka, mimo, że eksperymenty różnią się tematyką i formą przekazu.
Jest to kolejna prezentacja teatrów, pierwsza odbyła się 16 maja br. na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu w ramach obchodów 50 lecia Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Źródło: Wydział Spraw Społecznych i Obywatelskich
Urzędu Miejskiego w Przemyślu

Opublikował:  | Data publikacji: 11-06-2008 09:46
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 04-06-2009 11:44