18 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w Przemyślu

W dniu 5 czerwca br. w Przemyślu gościł Grzegorz Schetyna Mister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w Przemyślu Robert Choma Prezydentem Miasta przedstawił wpływ poszerzenia granic miasta na rozwój Przemyśla i Regionu. Prezydent mówił również o sprawach związanych z przygranicznym położeniem Przemyśla. W kwestii nieruchomości przy ul. Kościuszki 5 tzw. „Narodnego Domu” obecny podczas spotkania Tomasz Siemoniak Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformował, iż sprawa znajdzie niebawem swój definitywny koniec, a rekompensatą będzie jedna z dwóch zaproponowanych przez władze miasta nieruchomości. Obecnie nie ma jeszcze decyzji co do tego, która nieruchomość zostanie przekazana.
Po wizycie w Przemyślu Minister spotkał się w Krasiczynie z samorządowcami z terenu województwa podkarpackiego. Podczas tamtejszego spotkania omawiane były założenia dotyczące dokończenia reformy samorządowej.
Ministrowi towarzyszył również Mirosław Karapyta Wojewoda Podkarpacki oraz podkarpaccy Posłowie Elżbieta Łukacijewska, Tomasz Kulesza oraz Piotr Tomański. Podczas pobytu na Podkarpaciu Minister odwiedzi również inne samorządy.


Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGMinister Spraw Wewnętrznych i Administracji w Przemyślu

Opublikował:  | Data publikacji: 05-06-2008 14:46
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:09