10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pod hasłem „Matematyka - moje hobby”

26 maja 2008 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu odbył się już po raz czwarty  finał  Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego pod hasłem „Matematyka - moje hobby”.  Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu, Przemyska Biblioteka Publiczna im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu oraz nauczyciel matematyki z Gimnazjum nr 3 w Przemyślu – Remigiusz Łuc.   Koordynacją   przedsięwzięcia  zajęła się  nauczycielka matematyki  z SP 1 Janina Stochmal. Celem konkursu było propagowanie logicznego myślenia, rozwijanie matematycznych zainteresowań  i pasji uczniów oraz promowanie  uzdolnionych  uczniów oraz ich nauczycieli.  

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych z Miasta Przemyśla i Gminy Przemyśl. W I etapie, który odbył się w każdej ze zgłoszonych szkół  w dniu 14 maja 2008 r., wyłoniono 26 finalistów.  To właśnie oni, w zmaganiach  o tytuł laureata, rozwiązywali w czasie 60 minut 10 zadań zamkniętych  i  3 zadania otwarte. Zgodnie z założeniem organizatorów zadania nie były łatwe, ale też nie wymagały żmudnych  obliczeń. Przeznaczone wszak były dla tych, dla których matematyka to  prawdziwe hobby. 

Oto najlepsi z najlepszych:

I miejsce:        Gabriel  Bożek            z  SP  11  w Przemyślu

                    i  Konrad  Sosnowski    z  SP  6    w Przemyślu,

II miejsce:       Anna  Gierlak              z  SP  14  w Przemyślu,

III miejsce:     Dominika  Zając           z  SP  15  w Przemyślu. 

Zwycięzcy otrzymali  nagrody, każdy uczestnik – dyplomy  i  upominki ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, a opiekunowie – podziękowania.

Wszystkim gratulujemy!

JPGNULL (73,66KB)

JPGNULL (75,22KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 05-06-2008 12:21
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 06-06-2008 09:19