ŚWIĘTO SZKOŁY SP 1

W sobotę, 31 maja 2008 r. świętowali uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły. Już od rana trwały gorączkowe przygotowania. Pracownikom szkoły dzielnie pomagali w nich uczniowie starszych klas.
Przy pięknej, słonecznej pogodzie i odświętnie udekorowanej szkole, uczniowie rozpoczęli sobotnie spotkanie prezentacją swoich umiejętności recytatorskich, tanecznych, językowych i wokalnych. W tych ostatnich wspierał ich swoim profesjonalizmem chór szkolny. Po wyczerpującej części artystycznej uczniowie wraz z rodzinami mogli wzmocnić swoje siły pyszną kiełbaską, ciepłymi i zimnymi napojami oraz ochłodzić się lodami. A potem - to już tylko zabawa! Kusiły swoim wystrojem stoiska do malowanych buziek, plastyczne, z rechoczącymi balonikami i obowiązkowa loteria fantowa. Sprzedawały prace dzieci panie ze świetlicy, a pyszne ciasta upieczone przez rodziców wprost rozpływały się w ustach! Odwiedzili nas też bardzo mili goście. Przyszli z cukierkami i życzeniami dla dzieci oraz……z prezentami. Pan Poseł Marek Kuchciński pokazał swoją starą szkolę swoim koleżankom z „poselskiej ławy” – paniom Nelly Rokicie i Jolancie Szczypińskiej. Pani Poseł Rokita opowiadała o związkach z Przemyślem swojego męża Jana, a pani Poseł Szczypińska przywiozła nam pozdrowienia wprost znad morza. Prezentami były piękne pozycje książkowe. My na pamiątkę tego spotkania wręczyliśmy wiersze ułożone przez Piotrusia Starzaka o Przemyślu, za które otrzymał nagrodę w konkursie literackim. Również Piotruś został wyróżniony książką od szacownych gości. No i rozdawał pierwsze w swoim życiu autografy…Kolejnym miłym gościem był piłkarz Jerzy Podbrożny – również absolwent naszej szkoły. Korzystając ze sposobności już zaprosiliśmy pana Jerzego na nasz Jubileusz. Nie zawiodła również Policja, która pięknie prezentowała się na służbowym motocyklu.Goście i wszyscy zebrani na boisku szkolnym z wielką przyjemnością obejrzeli popis tańca towarzyskiego i  nowoczesnego w wykonaniu popularnych A-Zetek. A potem znowu przyjemności dla ciała i cała gama zabaw sportowych prowadzonych przez nauczycieli wf. Najbardziej swoje zwycięstwa i porażki przeżywały dzieci młodsze. Dlatego też osładzaliśmy je słodyczami. Gwoździem programu był mecz Rodzice – Nauczyciele.

A potem trzeba było niestety kończyć. Zostało tylko posprzątać po sobie i umówić się na następny rok. Czy tak?-pyta piszący te słowa dyrektor szkoły, który tą drogą składa serdeczne podziękowania WSZYSTKIM nauczycielom i pracownikom szkoły za przygotowanie imprezy oraz dzieciom i rodzicom za pomoc, ciasta i życzliwą obecność.

JPGNULL (72,38KB)

JPGNULL (74,18KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 05-06-2008 12:14 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 06-06-2008 09:17

Na skróty