1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

„WIOSENNE WĘDROWANIE” uczniów Szkoły Podstawowej Nr 6

Od 1993 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Przemyślu wędrują szlakami Pogórza Przemyskiego uczestnicząc w rajdzie pieszym pod nazwą „Wiosenne wędrowanie”. Ta cykliczna impreza stała się tradycją naszej szkoły. Zarówno uczniowie jak i rodzice chętnie angażują się w organizację tego przedsięwzięcia.
Rajd corocznie odbywa się w maju. Już w kwietniu uczniowie samodzielnie przygotowują  plakietki rajdowe. W tegorocznym konkursie na projekt plakietki zwyciężyła praca Adama Lewandowskiego z klasy VIa.
W dniach 16 – 17 maja 2008 na pięknie ukwiecone trasy wyruszyło ze szkoły na Kazanowie 112 uczniów i 15 opiekunów. Pierwszego dnia wspólnej wędrówki szlak rajdu klas IV wiódł z Siedlisk, klas V z Olszan, natomiast klasy VI na wspólny nocleg w Grochowcach wyruszyły z Huwnik. Sala gimnastyczna SP w Grochowcach była miejscem odpoczynku dla strudzonych wędrowców, wśród których w tym roku znalazły się również kilkuosobowe reprezentacje szkół promujących zdrowie do których należy nasza szkoła. Uczniowie z SP16, SP15, SP14 i SP Niziny wraz z opiekunami wzięli udział w konkursach organizowanych co roku na naszym rajdzie. Królem i królową rajdu w tym roku zostali: Michał Marczyk i Magda Piejko, w konkursie na najbardziej niepotrzebną rzecz zabraną ze sobą na rajd zwyciężył Karol Artym , który zabrał ze sobą palmę wielkanocną natomiast zwycięzcami konkursu krajoznawczego zostali: Justyna Andruszczyszyn, Karol Gaweł i Rafał Lewicki.
Drugi dzień rajdu rozpoczął się od wspólnego śniadania, a następnie cała grupa wyruszyła na wspólna trasę. Drugiego dnia szlak biegł przez Wapielnicę, Kruhel Wielki do Przemyśla aby wędrówkę zakończyć pod Szkołą Podstawową nr6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II  na Kazanowie.

Tego roku oprócz wspaniałej atmosfery i nastrojów uczestników rajdu dopisała również pogoda, rozstając się rajdowicze przyrzekali, że za rok ponownie spotkają się na szlaku.

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl