6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

“ RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”.

“ RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ”.

 
W Szkole Podstawowej Nr 15 w Przemyślu w drugim półroczu kontynuowany był program medyczny” Ratujemy i uczymy ratować”, do którego przystąpiła szkoła w 2006 roku. Uczniowie klas I- III, do których był adresowany, zostali przeszkoleni i odbyli zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy, w ramach akcji zorganizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Akcja rozszerzona została także o uczniów klas starszych, którzy także ochoczo przystąpili do “ratowania”.

Na zajęciach uczniowie nauczyli się właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia życia, wzywania pomocy w razie wypadku, sprawdzania przytomności u osoby poszkodowanej, układania w pozycji bocznej ustalonej, prawidłowego wykonywania oddechów ratowniczych i uciskania klatki piersiowej, czyli najprostszych czynności ratujących życie.

W skutecznym usystematyzowaniu pojęć pomogły dzieciom odpowiednie pomoce, jakie szkoła otrzymała od fundacji, w tym manekiny do praktycznych ćwiczeń, książki z przystępnie opracowanym materiałem ćwiczeniowym, tekturowe telefony komórkowe oraz film DVD.

Wszystkie formy zajęć cieszyły się dużym powodzeniem, wywoływały wiele pozytywnych emocji i dużą aktywność u “przyszłych małych ratowników”. Podsumowaniem podjętych działań był konkurs “ Ratujemy i uczymy ratować”, który odbył się w szkole, sprawdzający wiadomości, a zwłaszcza praktyczne umiejętności uczniów. Został on przeprowadzony na poziomie klas trzecich i miał na celu zaprezentowanie właściwego schematu działań w zależności od wylosowanej tematyki zdarzenia losowego.

I miejsce zajęła Dorota Dyjak z kl.III c, II miejsce Ewa Solska z III c, a III miejsce Klaudia Garbacik z kl.III a.

Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy za udział.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opublikował:  | Data publikacji: 30-05-2008 09:33
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-05-2008 09:34