31 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dla bezpieczeństwa na drogach

24 i 25 kwietnia br. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu odbyły się eliminacje miejskie i powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu drogowego.

Do rywalizacji przystąpiło 27 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta Przemyśla i gmin powiatu przemyskiego. Łącznie w  konkursie  udział wzięło 81 uczniów którzy wcześniej  

Każdy uczestnik turniejowych zmagań musiał rozwiązać test składający się z 25 pytań z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego. Najbardziej widowiskową i emocjonującą konkurencją była jazda rowerem po torze przeszkód. Tor został ułożony  przez sierżanta sztabowego Eugeniusza Tamakę z komendy Miejskiej Policji i składał się z siedmiu elementów.  Zawodnicy musieli pokonać min. równoważnię, tralkę, slalom, przenieść kubek wypełniony wodą ze stojaka na stojak. Konkurencja ta wymagała świetnego opanowania sztuki kierowania rowerem. Czas przejazdu toru z przeszkodami nie był limitowany a każdy zawodnik sam dobierał właściwe tempo jazdy. Najważniejsza była precyzja przejazdu, bowiem każdy błąd, każde dotknięcie, przewrócenie lub  przesunięcie słupka było zaliczane jako punkt karny. Trzecim zadaniem dla wybranego przez opiekuna jednego reprezentanta drużyny było wykonanie zadania praktycznego z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zaliczeniu wszystkich zadań zawodnicy wraz z opiekunami udali się do szkolnej stołówki na obiad a komisja pod przewodnictwem naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji Jerzego Wojdyło przystąpiła do obliczania wyników. Na zakończenie zawodów ponownie wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej gdzie zwycięzcom wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz statuetki sfinansowane przez starostwo powiatowe. W ceremonii wręczenia nagród poza członkami komisji sędziowskiej uczestniczyli  dyrektor WORD Jan Janusz i Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego i promocji Starostwa Powiatowego Piotr Worosz.W eliminacjach miejskich w kategorii szkół podstawowych zwyciężyła SP  Nr  6 w składzie Haluk Przemysław ,Wrotny Kamil, Surma Bartłomiej a wśród szkół gimnazjalnych Gimnazjum Nr 1 w składzie  Kusy Rajmund, Kaczmarz Agata, Ustrzycka Urszula.  

W  eliminacjach powiatowych zwycięstwa odniosły  Szkoła Podstawowa z Dubiecka w składzie Szybik Adrian, Zych Damian, Lis Krystian  oraz Gimnazjum w Żurawicy w składzie Blicharski Grzegorz, Sowa Lucjan, Kudła Wojciech.

Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach zarówno z tereniu miasta Przemyśla jak i powiatu  wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się w połowie maja.   

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 30-05-2008 09:32
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-05-2008 09:32