16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Kwietny Bieg 2008 - już 3 czerwca w Przemyślu

W dniach od 26 maja do 10 czerwca przez teren Polski przebiegnie sztafeta w ramach corocznego Kwietnego Biegu, którego organizatorem jest: Stowarzyszenie 10 Czerwca z Krakowa. Łącznie długość biegu to dystans 3 530 km. Hasło tegorocznej imprezy to: „W ruchu siła i więź”. Bieg jest organizowany w 29 Rocznicę Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. W dniu 3 czerwca sztafeta Kwietnego Biegu zawita do Przemyśla około godziny 17.50 i zostanie przejęta przez przemyskich maratończyków i uczniów I LO im. J. Słowackiego od Gminy Wiejskiej Przemyśl. Sztandarowym przemyskiej sztafety będzie Robert Preisner znany przemyski maratończyk. W trakcie Biegu do sztafety przyłączy się młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Ojca Świętego Jana Pawła II.
Uczestnicy sztafety ok. godziny 18.45 – 19.00 oddadzą hołd Ojcu Świętemu; odśpiewają „Barkę” i złożą kwiaty u stóp pomnika Jana Pawła II. Następnie uczestnicy sztafety pobiegną w kierunku Hureczka, gdzie zostanie ona przekazana kolejnej gminie Medyka. Więcej szczegółów na temat Kwietnego Biegu można znaleźć na stronie internetowej www.kwietnybieg.pl .

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPGMapa z przebiegiem przemyskiego odcinka Kwietnego Biegu

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl