2.7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nasze małe zwycięstwo!

W dniu 8 maja br. odbyły się XVI MISTRZOSTWA UDZIELANIA POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, których organizatorem był Zarząd Rejonowy PCK w Przemyślu.
Nasza placówka już po raz piąty uczestniczyła w zmaganiach mających na celu zaprezentowanie umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej na wyznaczonych stacjach z różnymi zdarzeniami, które przygotowane przez słuchaczy Studium Ratownictwa Medycznego  w Przemyślu i pozorantów (uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5).
Jak co roku bardzo rzetelnie i sumiennie przygotowaliśmy się do konkursu więc liczyliśmy na podium. Szczęście nam sprzyjało, po podliczeniu punktów z poszczególnych stanowisk (reanimacja, wypadek, zatrucie alkoholem, ciało obce w gardle ...) okazało się, że zajęliśmy I miejsce. Ciężka praca włożona w przygotowanie się do tego rodzaju przedsięwzięcia dała wspaniałe rezultaty, drużyna Gimnazjum Nr 4 w skłądzie Elżbieta i Agnieszka Surdek, Paulina Wójtowicz, Gabriela Wawszkowicz, Mateusz Cieliński okazałą się najlepszą spośród szkół powiatu przemyskiego.
Jesteśmy przekonani, że takie sprawdzenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest bardzo potrzebne, gdyż każdy powinien wiedzieć jak prawidłowo postępować w miejscu wypadku ratując życie czy zdrowie osób poszkodowanych.

            Halina Stachowicz
            Opiekun Szkolnego Koła PCK w

            Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl