Nasze małe zwycięstwo!

W dniu 8 maja br. odbyły się XVI MISTRZOSTWA UDZIELANIA POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, których organizatorem był Zarząd Rejonowy PCK w Przemyślu.
Nasza placówka już po raz piąty uczestniczyła w zmaganiach mających na celu zaprezentowanie umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej na wyznaczonych stacjach z różnymi zdarzeniami, które przygotowane przez słuchaczy Studium Ratownictwa Medycznego  w Przemyślu i pozorantów (uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5).
Jak co roku bardzo rzetelnie i sumiennie przygotowaliśmy się do konkursu więc liczyliśmy na podium. Szczęście nam sprzyjało, po podliczeniu punktów z poszczególnych stanowisk (reanimacja, wypadek, zatrucie alkoholem, ciało obce w gardle ...) okazało się, że zajęliśmy I miejsce. Ciężka praca włożona w przygotowanie się do tego rodzaju przedsięwzięcia dała wspaniałe rezultaty, drużyna Gimnazjum Nr 4 w skłądzie Elżbieta i Agnieszka Surdek, Paulina Wójtowicz, Gabriela Wawszkowicz, Mateusz Cieliński okazałą się najlepszą spośród szkół powiatu przemyskiego.
Jesteśmy przekonani, że takie sprawdzenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest bardzo potrzebne, gdyż każdy powinien wiedzieć jak prawidłowo postępować w miejscu wypadku ratując życie czy zdrowie osób poszkodowanych.

            Halina Stachowicz
            Opiekun Szkolnego Koła PCK w

            Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu

JPGNULL (145,29KB)

JPGNULL (132,39KB)

JPGNULL (165,58KB)

JPGNULL (119,17KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 27-05-2008 12:04 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 27-05-2008 12:04

Na skróty