1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbył się III Zlot Szkoleniowy Ratowników Drogowych Ziemi Jarosławsko-Przemyskiej

W sobotę 24 maja br. odbył się III Zlot Szkoleniowy Ratowników Drogowych Ziemi Przemysko-Jarosławskiej, który jest zarazem eliminacją Mistrzostw Województwa Podkarpackiego. Głównym celem Zlotu jest popularyzacja, rozwój oraz doskonalenie wiedzy i umiejętności teoretycznych a także praktycznych w zakresie niesienia pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadkach drogowych i nie tylko. Prezydent Przemyśla Robert Choma w swoim liście skierowanym do uczestników Zloty wyraził swoje uznanie dla organizatorów oraz załóg za promowanie pozytywnych zachowań na drodze: „Organizacja III już Zlotu zasługuje na szczególne uznanie, zwłaszcza że bezpieczeństwo na drogach jest wciąż tematem tak bardzo aktualnym. Promowanie pozytywnych zachowań na drodze, a także umiejętność niesienia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach jest często przysłowiową „sprawą życia i śmierci”. Wiele w tym zakresie udało się już zrobić, mamy świadomość, iż na tym nie możemy poprzestać. Cieszy mnie tak ogromne zaangażowanie instytucji, które właśnie w ten sposób uczą nas jak powinniśmy się zachować w obliczu zagrożenia zdrowia i życia bliźniego”.
Oprócz części oficjalnej odbyła się część pozwalająca na sprawdzenie praktycznych umiejętności załóg ratowników medycznych podczas wypadków pozorowanych. W rywalizacji udział wzięło 16 załóg z 7 klubów. Klasyfikacja generalna III Zlotu Szkoleniowego Ratowników Drogowych przedstawiała się następująco:

I. miejsce - Wilk Łukasz - Krysa Bogdan, A. Stalowa Wola 357,70pkt
II. miejsce - Borkowski Aleksander - Borkowski Jacek, JKMiRD Jasło 356,75pkt
III. miejsce - Przywara Mariusz - Klus Marek, JKMiRD Jasło 352,80pkt

Po zakończonych zawodach klasyfikacja llubowa X Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Ratownictwie Drogowym przedstawia się następująco.:

I. miejsce - Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego
II. miejsce - Automobilklub Stalowa Wola
III. miejsce - Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego "NIL" Kolbuszowa
IV. miejsce - Automobilklub Mielecki.

Uroczyste zakończenie imprezy połączone z rozdaniem nagród odbyło się w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
Organizatorami przedsięwzięcia było Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o. przy współudziale: Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Miasta Jarosław, Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, Medycznej Szkoły Policealnej w Przemyślu oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu.

Rafał Porada
Kancelaria Prezydenta Miasta

JPG III Zlot Szkoleniowy Ratowników Drogowych Ziemi Jarosławsko-Przemyskiej (164,72KB)

JPG III Zlot Szkoleniowy Ratowników Drogowych Ziemi Jarosławsko-Przemyskiej (110,05KB)

JPG III Zlot Szkoleniowy Ratowników Drogowych Ziemi Jarosławsko-Przemyskiej (248,08KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 26-05-2008 08:44
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 24-03-2009 10:13