20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wiersze chodnikowe

Czwarty raz zawitał do Przemyśla projekt "Wiersze chodnikowe". W nocy z 14 na 15 maja przemyscy harcerze wymalowali kilkadziesiąt kopii wiersza Michała Zabłockiego, poety i reżysera, stypendysty Ministra Kultury za rok 2004 oraz wieloletniego współpracownika Piwnicy pod Baranami. Treść tegorocznego wiersza to:"SZYBCIEJ PRZECHODNIU NIGDY NIE STAWAJ CHWILA REFLEKSJI TO TRUDNA SPRAWA".

Ogólnopolska akcja poetycka "Wiersze chodnikowe" jest organizowana po raz siódmy. Jej celem jest zbliżenie poezji do ludzi w środowisku miejskim. Akcja jest częścią Rewolucji Poetyckiej "Multipoezja", która ma na celu poszukiwanie nowych sposobów funkcjonowania poezji we współczesnym świecie. "Multipoezja" poszukuje realizacji w prasie, telewizji, radiu, internecie i innych, niestandardowych technikach przekazu, szuka drogi do bezpośredniego konatktu z publicznością.

 

źródło: Fundacja "Poemat"

JPGWiersze chodnikowe

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl