86. rocznica agresji sowieckiej na Polskę oraz Dnia Sybiraka
Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Przemyski, Dowódca Garnizonu Przemyśl oraz Związek Sybiraków w Przemyślu zapraszają do udziału w uroczystościach z okazji 86. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę oraz Dnia Sybiraka, które odbędą się 17 września.

Program uroczystości:
godz. 16.00 - Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę oraz zmarłych i żyjących Sybiraków z udziałem pocztów sztandarowych
godz. 17.00 - Uroczystość patriotyczna przy pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych.
- okolicznościowe przemówienia
- apel pamięci i salwa honorowa
- złożenie kwiatów
Uroczystości upamiętniające 86. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę i Dzień Sybiraka są współfinansowane ze środków Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.