86. rocznica agresji sowieckiej na Polskę oraz Dnia Sybiraka

Prezydent Miasta Przemyśla, Starosta Przemyski, Dowódca Garnizonu Przemyśl oraz Związek Sybiraków w Przemyślu zapraszają do udziału w uroczystościach z okazji 86. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę oraz Dnia Sybiraka, które odbędą się 17 września.

 

86. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę oraz Dnia Sybiraka.jpeg

Program uroczystości:

godz. 16.00 - Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej w intencji ofiar sowieckiej agresji na Polskę oraz zmarłych i żyjących Sybiraków z udziałem pocztów sztandarowych

godz. 17.00 - Uroczystość patriotyczna przy pomniku Zesłańców Sybiru i Ofiar Katynia  z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych.

  • okolicznościowe przemówienia
  • apel pamięci i salwa honorowa
  • złożenie kwiatów

 

Uroczystości upamiętniające 86. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę i Dzień Sybiraka są współfinansowane ze środków Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Kategorie strony: Aktualności
Opublikował(a): Maciej Wolański Data publikacji: 03-09-2025 14:46 Modyfikował(a): Maciej Wolański Data modyfikacji: 17-09-2025 09:30

Na skróty